Uygulama Alanları

300.000 'in Üzerinde Kurulum

Apartman ve Siteler

Ticari Binalar ve Ofisler

Oteller, Hastaneler ve Yurtlar

Endüstriyel İşletmeler

Apartman, Site ve Ticari Binalar

Apartman, site veya ticari binalarda su kalitesi, sakinlerin ve ticari işletmelerin kullandığı tüm ekipmanların verimini ve ömrünü etkilemektedir. Suyun sertliği nedeni ile boru ve ekipmanların iç yüzeylerinde kireç birikintileri oluşabilmektedir. Bu sorunu çözmek için en bilinen yöntem olan su yumuşatmadır. ScaleBuster teknolojisi ise su yumuşatma yönteminin “Sıfır Enerji, Sıfır Bakım, Sıfır Tuz, Sıfır Kimyasal” ile en verimli alternatifidir. Ayrıca herhangi bir takipte gerektirmez.

Borulardaki korozyon nedeni ile kırmızı su yani paslı su problemi yaşanan 3.700 haneli sitede ScaleBuster ünitesi sıfır işletme maliyeti ile sorunu en verimli şekilde çözdükten sonra WOBAK site yönetim firmasından proje yöneticinin yorumu ;

“Diğer düşündüğümüz ve uyguladığımız çözümler ile karşılaştırıldığında, ScaleBuster uygulaması en iyisi idi. Montajı hızlı ve basitti. İlk yatırım maliyeti düşüktü ve işletme maliyeti de yoktu. Çinko anot için de 5 yıl garanti verildi. Diğer teknoloji üreticileri bu garantiyi veremedi.”

Vaka İncelemelerini okuyarak güvenilir sonuçlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Oteller, Hastaneler ve Yurtlar

Otel, hastane ve yurt gibi su tüketimin yüksek olduğu ve su şartlandırmanın hayati olduğu binalarda ScaleBuster  teknolojisi, su yumuşatma yönteminin “Sıfır Enerji, Sıfır Bakım, Sıfır Tuz, Sıfır Kimyasal” ile en verimli alternatifi olmaktadır.  Özellikle sıcak su hatlarının maalesef hala galvaniz boru ile yapılması nedeni ile kısa sürede korozyon problemi baş göstermektedir. ION ScaleBuster üniteleri ile bu sorunlarda en optimal şekilde başa çıkabilirsiniz. ScaleBuster, işletmenizdeki bakım ve yenileme maliyetlerinizi çok hızlı şekilde düşürecektir.

Buradan önemli ScaleBuster referanslarını inceleyebilirsiniz.

Endüstriyel Uygulamalar

Endüstride su şartlandırması çok önemli bir yer tutmaktadır. Su,  soğutma kuleleri, plakalı eşanjörler, endüstriyel bulaşık ve çamaşır makinaları, kalıp ve ekipman soğutma tertibatları gibi bir çok noktada kullanılmakta olup ve bu noktalar toplam enerji ve su tüketiminin neredeyse yarısı kadar yer tutmaktadır.  Su şartlandırılmadığında veya doğru şartlandırılamadığında  kireç, korozyon ve mikrobiyolojik kirlilik nedeni ile yaşanacak problemler üretim durmasına, yüksek bakım ve yenileme maliyetleri oluşmasına neden olabilmektedir. ScaleBuster su şartlandırma çözümleri sayesinde bu sorunlardan küçük işletme ve yatırım maliyetleri ile kurtulabilirsiniz.

Almanya’da bulunan ve önemli otomobil firmalarının tedarikçisi olan Gerhardi firmasında yapılan uygulama ile 18 adet plastik enjeksiyon makinasında kalıplardaki kireç ve korozyon sorunu çözüldükten sonra firma yöneticisinin yaptığı yorum ;

Ekipmanların onarımı ve bakımı için ortalama 10.000 maliyet hesaplamıştık ancak 1 sipariş kaybetmenin maliyetinin  1 milyon Euro olma ihtimali vardı

Kentsel ve Şehir Uygulamaları

Kireç & Korozyon katmanları şehirlerin boru hatları üzerinde tahrip edici, yüksek bakım maliyetlerine neden olan ve büyük miktarda su kaçaklarına neden olmaktadır.  ScaleBuster, büyük çağlar gerekli olduğunda dahi geniş ürün yelpazesi ile belediyelere ve şehir yönetimlerine de çözüm oluşturmaktadır. Daha detaylı bilgiler için vaka incelemelerini ziyaret edebilirsiniz.

Hemen Arayın