ION ScaleBuster Teknolojisi

Su Şartlandırmaya İnovatif Yaklaşım

Kireç & Korozyonu Önler.

Oluşmuş Kireci Temizler.

ION ScaleBuster,  su tesisatları, ısıtma ve soğutma tesisat ekipmanları ve endüstriyel proses ekipmanları için kendini kanıtlamış su şartlandırma teknolojisidir.

Endüstriyel, ticari ve kentsel projeler için tasarlanmış olan ION ScaleBuster’ın patentli elektrostatik teknolojisi, hiç bir kimyasal veya enerji kullanmadan, bakıma ve servise ihtiyaç duymadan yıllarca verimli ve etkili şekilde çalışır. Çalışma sırasındaki hidrodinamik koşullar su içerisindeki iyonları çökelmeye zorlar. Bu proses, kirecin ve korozyonun oluşmasını engeller ve borulardaki veya ekipmanların iç yüzeylerinde çoktan oluşmuş olan kirecin temizlenmesine yardım eder.

ION ScaleBuster Kireç & Korozyon Önleyici

Nasıl Çalışır ?

  • Su akışı başladığında, ION ScaleBuster ünitesi içinde oluşan kavitasyon, şiddetli basınç değişimi yaratır ve bu sayede bikarbonat molekül bağları kırılır. Aynı zamanda yalıtkan malzeme de statik etki oluşturur.
  • Elektrostatik galvanizlenme etkisi ile sudaki sertlik maddeleri olan kalsiyum ve magnezyum bikarbonatları su içerisine çökelmeye başlar.
  • Bunun sonucunda su doymamış hale gelir ve iç yüzeylerde mevcutta bulunan kireç birikintilerini çözmeye başlar.
  • Bu kombinasyon defalarca kez tekrarlanır. Tuzlar çökelmeye başladığında sistemin ve boruların verimliliği ve performansı artar.
  • Kuru kontak çinko anot ise kendisini kurban anot olarak konumlayarak sistemdeki korozyon oluşumunu engeller.

ScaleBuster Oluşmuş Kireci Nasıl Temizler ?

ION ScaleBuster ünitesinin galvanik etkisi korozyon oluşumunu yavaşlatır. Sudaki kireç moleküllerinin çökelmesi ile su doymamış hale gelir. Doymamış hale gelen su, boruların ve ekipmanların iç yüzeylerindeki mevcut oluşmuş kireci yemeye başlar.

Mevcutta oluşmuş kirecin ne kadar sürede temizleneceği bir kaç faktöre bağlıdır. Kirecin kalınlığı, geçen su miktarı ve kireçli bölge ile ION ScaleBuster arasındaki mesafe kritik faktörlerdir. Yine de ScaleBuster, montaj yapıldıktan hemen sonra görevini yapmaya başlar ve mümkün olan en kısa sürede sorunu çözer.

Hemen Arayın